SORU - CEVAP
Bu bölüm, sitemizi ziyaret eden kullanıcıların gıda hijyeni, gıda güvenliği ve gıda mikrobiyolojisi ile ilgili teknik sorularını yanıtlamak amacı ile hazırlanmıştır Teknik sorularınızı aşağıda bulunan ‘’SORU SOR’’ butonuna basarak karşınıza çıkan formu doldurarak bize ulaştırabilirsiniz. Sorularınız, konusunda uzman ekibimiz tarafından en kısa sürede yanıtlanacaktır.
SORU SOR ▼
Firma Adı (Gerekli)
 
Ad / Soyad (Gerekli)
 
E-Posta (Gerekli)
   
Telefon (Gerekli)
   
Aşağıdaki bilgiler sitede görüntülenir.


Takma İsim (Gerekli)
 
Soru Başlığı (Gerekli)
 
Soru  

yağ tayini


Merhaba , çikolatada kırılma indisi tayini , iyot sayısı tayini , erime noktası tayini ve reichert mesissel sayısı tayini deneylerinin nasıl yapıldığından bahsederseniz çok sevinirim .

Firma: Firma AdıAd / Soyad:Soruyu Soran Ünvanı: Soru Sorucu20.10.2010 10:59:44

Cevap:

DiaTek olarak mikrobiyolojik analizler ağırlıklı hizmet vermenin yanısıra kimyasal analizler ile ilgili pek çok makale paylaşmaktayız. Bunlardan istediğiniz analizler ile ilgili olarak;

Kırılma indisi tayini için "Gıdalarda Kırılma İndisi" makalemizi okuyabilirsiniz.  Makaleyi okumak için tıklayınız.

Gıdalarda iyot analizi hakkında detaylı bilgi için "Yağlarda İyot Sayısı Tayini (Wish Metodu)" makalemizi okuyabilirsiniz. Makaleyi okumak için tıklayınız.

Reichert Meissl sayısının hesaplamasıyla ilgili olarak "Tereyağında Reichert Meissl Sayısını Hesaplama" isimli makalemizden faydalanabilirsiniz. Makaleyi okumak için tıklayınız.

Cevaplayan : DiaTek